Search
  • myrasy

Zastavte či rovnou obraťte vaše stárnutíZastavit naše stárnutí? Nebo ho snad obrátit? V dnešní době plné technologií je možné i tohle, a to pomocí vědeckých technologií, podle kterých si můžete zjistit váš skutečný věk – neboli věk organismu.


Průměrný věk dožití se za poslední století zvýšil přibližně o 30 let. A může se ještě zvýšit! V České republice činí průměrný věk u mužů 76 let a u žen 82. Podle předpovědí OSN se tento údaj v roce 2050 dostane až na 82 respektive 86 let.


Ovšem, čím jsme starší, tím se i zvyšuje riziko zdravotních problémů. Řadě lidí se obecně radí, aby se více hýbali, lépe jedli, dobře spali a tak podobně. Ale motivace to dělat často klesne, protože nevidí své výsledky rychle.


Možnost, že se člověku podaří dále prodloužit věk každého jedince, je jedním z témat, kterými se lidstvo zaobírá od nepaměti. Doposud to vypadalo jako nereálné, ale takhle to už není…


Věk organismu může být jiný než váš kalendářní věk


Víte, že věk organismu nemusí být stejný jako váš kalendářní? Chronologický věk je nevratný, ale váš biologický se může lišit v závislosti na životním stylu - strava, cvičení, spánek i stres.


I když je někomu třeba přes 50 let, může být jeho věk organismu menší než u člověka, který je mladší než on. A naopak - pokud je někomu například 42, může být jeho skutečný věk organismu třeba 55 let, což značí velký problém.


Se špičkovou aplikací myRASY uvidíte detailně vaše posuny i váš skutečný věk organismu. Vytvoří vám speciální plán, jak zastavit stárnutí nebo ho rovnou otočit. Jen si to představte, že byste měli třeba deset let života navíc. Jak byste tento úsek prožili?


Vychází z populární aplikace pro sportovce


Navíc vychází už ze známé aplikace mySASY, která je určena hlavně pro profesionální sportovce. Využívá ji přes 40 sportovních klubů a více jak čtyři tisíce vášnivých sportovců - řada mistrů světa či držitelů medailí z olympijských her. Efektivně pracuje na dlouhodobém i aktuálním stavu organismu – sportovcům pomůže zjistit, jak se vypořádat s centrální únavou a tréninkem.

Ale co když nejste profesionální sportovci? Tak je tady pro vás právě myRASY- další velký projekt úspěšných investorů, kteří se podíleli také na mySASY.


myRASY má být dostupná pro širší společnost, a proto si vzala ty nejlepší funkce z mySASY a plno věcí doladila.


ANS = autonomní nervový systém


myRASY pracuje s autonomním nervovým systém (ANS), který řídí vnitřní podmínky organismu bez vědomé činnosti jedince. Na starost má tedy věci jako trávení, dýchání, spánek, regulaci metabolismu, funkci vnitřních orgánů i srdeční frekvenci. Nejvíce činností ANS je nevědomých.


A použití je jednoduché. Funguje to tak, že se ráno po probuzení změříte během pár minut pomocí hrudního pásu a chytrá aplikace myRASY zjistí aktivitu autonomního nervového systému – sympatiku i parasympatiku.


Sympatický nervový systém připravuje organismus na akci – organismus se nabudí, zrychluje srdeční tep nebo stoupá krevní tlak. Můžeme si to představit na situaci, kdy nám hrozí nějaké nebezpečí či fyzicky náročný úkon. Ke zvýšené aktivaci sympatiku dojde při poplachu v těle, tedy nejčastěji při stresu.


Důležitá je zde i psychika. Pokud se aktivace sympatiku projevuje psychickým stresem, vede to k zhoršení našeho zdravotního stavu. Pokud stres přetrvává po delší dobu, dochází k narušení fungování sympatického nervového systému.

Ovšem parasympatický systém vede tělo ke klidu. Řídí imunitní funkce, trávení i budování a opravy tkání. Jak asi můžete sami tušit – nejaktivnější je v průběhu spánku. Oproti sympatickému systému se u parasympatického systému zpomaluje srdeční činnost a tlumí se i psychické pochody.


A dobré zdraví by mělo fungovat na rovnováze mezi těmito dvěma systémy. V dnešní době najdete mnoho chytrých hodinek, které mají plno funkcí. Ale žádná neumí pracovat přímo s autonomním nervovým systémem.


Využívá vědeckou metodu SA HRV


myRASY stejně jako mySASY to umí. Obě aplikace používají k určení skutečného věku vědeckou diagnostickou metodu SA HRV. O co se jedná? SA HRV monituruje časové rozdíly mezi po sobě následujícími srdečními stahy.


Samotné SA je přirozený udavatel rytmu srdce. HRV neboli analýza variability srdeční frekvence je vědecká metoda, která určí vaši aktuální kondici ANS.


Říkáte si, že lidský organismus musí mít strojově přesný puls? Tak to je chyba. Funguje to přesně naopak. Čím více je rytmus srdce nestabilní, tím je zdravější fungování celého autonomního nervového systému – tedy ANS.


Snížená variabilita srdeční frekvence je vnímána jako indikátor rizika spojeného s rozvojem řady chorob. Zvýšit se dá především pravidelnou pohybovou aktivitou, zdravou životosprávou, vyvarováním se stresu či absenci kouření a zvýšeného příjmu alkoholu. myRASY vám pomůže i s tímto, abyste svůj čas plnohodnotně využili a zvýšili si tím pádem věk organismu.


Stále vám to není moc jasné? Ukažme si to na příkladu.

Pokud strávíte jeden večer na večírku, budete pít alkohol a budete mít nedostatek spánku, může se to negativně projevit na aktuálním záznamu HRV. Tím se sníží i ANS věk – tedy věk vašeho organismu. Vaše tělo se totiž bude zabírat odbouráním alkoholu a vyrovnáním se se stresem.


Svůj život můžete změnit s myRASY - dokonalým systémem obráceného stárnutí. S ním můžete zabránit vzniku závažných onemocnění. Budete si moct kontrolovat a řídit vaše tělo, čímž si zlepšíte vlastní zdraví.


Kdo chce být zdravý, měl by převzít zodpovědnost za své zdraví a hledat způsoby, jak se v tom stádiu udržet či jak posunout fungování organismu ještě výš…


Šance lépe žít

Navíc dnešní doba pandemie se také dost promítla do toho, jak lidé přemýšlí nad svým stářím. A právě tohle období může být i šance pro plno z nás. Zamýšleli jste se nad tím, zda žijete zdravě nebo jak se můžete dožít většího věku?538 views1 comment

Recent Posts

See All