Search
  • myrasy

Jak funguje měření věku organismu? Spuštěna byla i ukázka myRASYRevoluční aplikace myRASY funguje jednoduše a rychle – k měření vám stačí čtyři minuty! Vývojáři spustili první verzi aplikace. Vy se tak můžete podívat, jak bude myRASY vypadat.


Co k měření potřebujete? Jen aplikaci myRASY ve vašem telefonu či tabletu a hrudní pás, jenž funguje přes Bluetooth, stejně jako u mySASY. Před použitím se doporučuje navlhčit elektrody pásu.


Už nyní se ale pracuje na tom, aby vám v budoucnu místo hrudního pásu postačily jen chytré hodinky na ruce. I tak se ale jedná o jednoduché měření, které trvá jen krátkou chvíli.


Ještě nedávno se člověk musel měřit až okolo dvanácti minut, ale to už neplatí. S myRASY se změříte už za čtyři minuty.


Tři fáze měření během čtyř minut

Měření probíhá ve třech fázích. V první z nich se s hrudním pásem budete měřit v leže, kdy se vám změří 20 tepů srdce. Poté ve stoje 50 tepů a na závěr půjdete opět do polohy vleže, kde se proces dokončí se 100 tepy. Dohromady vám to zabere skutečně zhruba čtyři minuty.


Důležité je, abyste při měření byli v klidu a nevěnovali se jiným aktivitám.


Proč se měří zrovna vleže a ve stoje? Poloha vleže vám změří parasympatickou složku, která je určená pro regeneraci a tvorbu našich rezerv. Zajištuje činnost organismu v klidu a bezpečí.


Naopak poloha ve stoje změří sympatikus, který aktivuje organismus a je zodpovědný za okamžité reakce organismu a hrozící nebezpečí. Více jsme o obou pojmech psali v prvním blogu.


Na základě hodnot parasympatiku a sympatiku vyhodnotí myRASY váš věk organismu – tedy ANS kondici. ANS neboli autonomní nervový systém řídí vnitřní podmínky organismu bez vědomé činnosti jedince.


Kdy je potřeba se měřit?

Nejlepší je změřit se hned ráno, a to po probuzení. V tu dobu jste pod nejmenším psychickým i fyzickým tlakem, tím pádem jste nejstabilnější a měření je přesnější.


Kdy uvidím první výsledky?

Po pátém měření, takže již po pěti dnech! Od té doby dostane váš život opravdu jiný rozměr – budete moct začít pořádně žít a zastavit vaše stárnutí či ho rovnou otočit. Po zmíněných pěti dnech vám myRASY vyhodnotí plán na následující dny.


Ovšem nemusíte se vůbec bát, že byste museli dělat něco, co nemáte zrovna rádi. myRASY má v nabídce přes 70 aktivit, ze kterých si vy sami vyberete vaše nejoblíbenější. Z těch se pak bude skládat váš plán.


Každá aktivita má určitou fyzickou i časovou náročnost. V aplikaci jsou tři stupně aktivit: lehká zátěž, střední a těžká. A do každé z těchto kategorií si zvolíte vaše oblíbené sportovní činnosti, aby vás samotný proces zastavování stárnutí bavil.


Vy poté uvidíte váš plán na následující dny. Jeden den byste měli splnit aktivitu s těžkou zátěží, jiný zase budete mít volnější. Neustále budete mít na očích vaše výsledky, což pro vás bude veliká motivace.


myRASY vám například ukáže, že za určitý počet dní jste zlepšili váš organický věk o několik měsíců.


Někdy se může stát, že vám nebude vyhovovat nějaký den, kdy máte dělat určenou aktivitu. To ale nevadí, myRASY vám dovolí upravit si váš plán a například přehodit si některou aktivitu na jiný den. Samotná aplikace pak automaticky znovu vyhodnotí celkový plán a přizpůsobí se vám.


myRASY navíc neustále vaše výsledky analyzuje. Když například zjistí, že vám daná aktivita vám moc nevyhovuje, doporučí vám jinou.


Budete mít i možnost, že si nastavíte v telefonu připomínky a každý den vás myRASY upozorní, co byste v daný den měli splnit, abyste na to nezapomněli.


Pokud chcete být u vývoje samotné aplikace, která bude brzy spuštěna, můžete se přihlásit do našeho systému. Případně sledujte naši stránku na Facebooku nebo rovnou skupinu, kde najdete i první verzi aplikaci.

267 views0 comments

Recent Posts

See All